ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…

بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی اختراع و نوآوری ارشمیدس روسیه

بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی اختراع و نوآوری ارشمیدس روسیه

ارشمیدس بزرگترین رویداد بین‌المللی علمی کشور روسیه در زمینه‌ اختراعات و فناوری‌های نوظهور است بیست و ششمین دوره آن در تاریخ ۲۸ الی ۳۰ مارس ۲۰۲۳ در شهر مسکو و با حمایت مستقیم ریاست جمهوری روسیه و سازمان جهانی مالکیت فکری و با حضور بیش از ۲۰ کشور برگزار خواهد شد.این رویداد جزء بزرگترین رویدادهای جهانی در زمینه اختراعات، نمونه‌های صنعتی، علائم تجاری و نوآوری است. دفتر نمایندگی سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان در ایران از علاقمندان جهت شرکت در این رویداد دعوت می نماید.
رویداد ارشمیدس روسیه یکی از بزرگترین و اثربخش ترین رویدادهای جهانی در زمینه اختراع و پروژه های نوآورانه می باشد که موجب تسهیل ورود اختراعات و فناوری های نوآور به بازار است. طبق آمار شاخص جهانی نوآوری، روسیه در ورودی های نوآوری از سال ۲۰۲۱  بسیار خوب عمل کرده است به طوری که توانسته است  خروجی های نوآوری خود را نسبت به سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۱۹  افزایش دهد و در رتبه ۵۲ این شاخص  قرار گیرد.

اهمیت این رویداد:

برگزاری رویدادهای بین المللی می تواند موجب بازگشایی پتانسیل فرهنگ و خلاقیت برای توسعه پایدار اجتماعی، اقتصادی و علمی و منبع رشد فراگیر و ایجاد شغل گردد و حتی تجارت جهانی محصولات خلاقانه را متاثر از خود قرار دهد چرا که در سالهای اخیر علی رغم عدم اطمینان اقتصادی در رویدادها این روند به گسترش خود ادامه داده است.
برگزاری رویداد های دوره ای می تواند به دولت ها و جوامع در مورد چگونگی انطباق با روندهای جهانی و مقابله با مشکلات پیچیده در دنیایی که به سرعت در حال تغییر است کمک کند. از آنجایی که اقتصادهای محلی خود را با پویایی های جهانی وفق داده اند، برگزاری رویدادهای بین المللی رایج تر شده است و می تواند نقش مهمی در توسعه کشورها ایفا کند و به عنوان کاتالیزور برای ایجاد شغل، رشد کسب و کار، بهبود زیرساخت ها و توسعه جامعه عمل کند. منافع ملی از برگزاری چنین رویدادهایی به طور خودکار یا تصادفی اتفاق نمی افتد بلکه موفق ترین کشورها دارای یک برنامه توسعه بلندمدت هستند که این رویداد به آنها کمک می کند تا آنها را اجرا کنند.

پخش ویدیو

مزایای اینگونه رویدادها بسیار زیاد است اما مواردی که می تواند چشمگیر و مورد توجه کشورها باشد شامل :
۱.همسویی رویداد با استراتژی های رشد کسب و کار کشورها
۲.مشارکت سرمایه گذاری خصوصی و دولتی کشورها
افزایش همکاری در قالب مشارکت بین بخش خصوصی و دولتی کشورهای شرکت کننده به طور فزاینده ای به عنوان ابزاری کلیدی برای دستیابی به اهداف توسعه دیده می شود.
۳.توسعه ساختاری و گسترش زنجیره اقتصادی از طریق بازدید سرمایه گذاران
سرمایه گذاران در این گونه از رویدادها می توانند به طور موثری بر پر رونق تر کردن مباحث اقتصادی کمک کنند و با سرمایه ای که صرف می کنند باعث ایجاد اثر چند برابری بر درآمد، در سراسر زنجیره اقتصادی کشورهای شرکت کننده گردند. همچنین اگر رویدادها به خوبی مدیریت شوند می توانند این اثر چند برابری را روی مباحث اقتصادی جامع تر متمرکز کنند.
۴.میراث فرهنگی هر کشور بیان مهمی از تنوع فرهنگی آن کشور است که شایسته حفاظت است. رویدادها می تواند با ارائه آموزش، توسعه مهارت ها و فعالیت های انتقال دانش به کشورهای دیگر، نقش مهمی در حفاظت از میراث و فرهنگ آنها در سراسر جهان ایفا کند.

دانلود فایل ثبت نام و هزینه ها